Öğrenci Banka Kredisi Alabilir Mi?

Öğrenciler banka kredisi alabilir mi? Bankalar yalnızca tapu belgesi ve belirli bir gelire sahip olan kişilere değil, öğrencilere de kredi imkanı sağlamaktadır. Her ne kadar bir gelire sahip olan kişilerin kredi alma olasılığı ve miktarı yüksek olsa da, belirli şartlar sağlandığında öğrenciler de kredi alabilmektedir. Özellikle üniversite dönemine gelmiş olan öğrenciler, düzenli olarak belirli nakit paraya ihtiyaç duymaktadır. Bu süre zarfında devletin sağlamış olduğu burslardan yararlanamayan öğrenciler ise kredi arayışı içerisine girmektedir. Bu noktada bir kredi sahibi olmak istiyorsanız çeşitli bankalar hakkında araştırma yapmanız gerekmektedir. Herhangi bir gelire sahip olamayan öğrencilerin kredi alması zor bir durum olsa da, üzerine kayıtlı bir ev bulunması durumunda kredi elde edebilmektedir. Bunların dışında ailelerini kefil göstererek çeşitli kredileri alması mümkündür.

İş Bankası

Öğrencilerin eğitim süreci boyunca ihtiyaçlarına yönelik olan kredi veren bankalar arasında ilk sırada İş Bankası yer almaktadır. İş bankası öğrencilerden öğrenci kayıt belgesi ve okul ücret tablosunu göstermeleri halinde kredi sağlamaktadır. Yalnız kredi alım aşamalarında faiz oranları bulunmaktadır. Belirli zamanlarda değişim gösteren faiz oranlarını öğrenmek için bir şubeden bilgi alabilirsiniz.

Denizbank

Öğrenci kredisi veren bankalar arasında yer alan diğer bir isim ise Denizbank. Denizbank öğrencilere kefilsiz bir şekilde 36 ay vadeli olarak eğitim kredisi sunmaktadır. Bunun için Denizbank üzerinden açtırdığınız hesaba aylık olarak ailenizden gelen para miktarını göstermeniz yeterli olacaktır. Bu paranın düzenli olarak gelmesi ise öğrenci kredisi alabilmenin şartları arasında. 2021 yılına ait faiz oranlarını ve diğer bilgileri öğrenmek adına en yakın Denizbank şubesine giderek gerekli bilgiyi alabilirsiniz.

Ziraat Bankası

Ziraat Bankası eğitim kredisi veren diğer bir bankadır. 36 aya kadar vade sunan banka, gerekli evraklar sağlandığında öğrencilere eğitim kredisi sunmaktadır.

Öğrenci Banka Kredisi Başvurusu İçin Hangi Belgeler Gereklidir?

Öğrenciler banka kredisi alabilir mi? Öğrencilerin kredi alabilme ihtimali tartışılır bir durumdur. Ancak bazı şartlar yerine getirildiğinde çoğu banka tarafından öğrencilere kredi verilebilmektedir. Her bankanın isteyeceği belgeler değişiklik gösterebilmekle birlikte işlemler için istenen belgeler şu şekildedir:

Kişinin çalışma durumu bilgisi,

Gelir belgesi,

18 yaş sınırını tamamlıyor olmak ve eğitime ilişkin istenen belgeler.

Related articles

Papara Hesabı Nasıl Açılır ?

Papara Hesabı Nasıl Açılır ? Papara, son zamanlarda artmaya başlayan dijital cüzdanlardan biridir. BDDK tarafından onaylanmış ücretsiz bir sistemdir. Kullanımı çok kolaydır ve sistem online olarak ücretsiz bir şekilde kullanılabilir. Papara; elektronik bir cüzdandır. Böylelikle dünyanın birçok ülkesinden komisyon ödemek zorunda kalmadan 7/24 ödeme alabilirsiniz. Havale için banka veya süre sınırı yoktur. Yaş gereksinimlerinin olmaması […]

Learn More

Kredi Sicili Neden Bozulur ?

Kredi sicili neden bozulur ? Kredi sicili temizleme işlemleri nelerdir ? Kredi sicili nedir ? Kredi siciline dair kısa bilgi çeşitlerini bu yazımızdan bulabilirsiniz. Kredi sicili neden bozulur ? Kredi siciline dair bilgiler günümüzde çoğu kişi tarafından bilinmediği için bu soru oldukça sık sorulur. Kredi sicili; müşterilerin bankalar ile ilgili iletişimlerini yansıtır. Müşterilerin bankalar ile […]

Learn More

Öğrenciye İhtiyaç Kredisi

Öğrenciye ihtiyaç kredisi verilir mi ? Öğrenciler, özellikle üniversite döneminde belirli bir gelire ya da krediye ihtiyaç duymaktadır. Bu sebeple bankalar 18 yaşını doldurmak şartıyla öğrencilere ihtiyaç kredisi konusunda destek sağlamaktadır. Fakat bu konuda da bankaların belirli şartları bulunmaktadır. Öğrencilere ihtiyaç kredisi konusunda destek olan bankalar genel olarak; Denizbank, Ziraat Bankası, İş Bankası ve Vakıfbank […]

Learn More

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir